certyfikaty, nagrody

Firma TYTAN SERWIS na ręce Pana Mariusza Murdzka otrzymała wręczoną przez Dyrektora Jacka Skwierczyńskiego prestiżową, przyznawaną po raz pierwszy...

arykuły

Mariusz Murdzek - Przydomowe elektrownie wiatrowe mogą służyć jako dodatkowe źródło energii elektrycznej, ale również jako...

ustawa oze

Ustawa o Odnawialnych Źródłach Energii wciąż czeka na zainteresowanie rządu RP. Co się dzieje z Ustawą o OZE? Czy unikniemy kar dla Polski?

informacje

Eksploatacja turbiny jest praktycznie darmowa, po jej zainstalowaniu, wedle szacunków producentów, możemy z niej korzystać nawet 25 lat...

Odnawialne źródła energii - oferta

Elektrownie wiatrowe są urządzeniami wytwarzającymi i magazynującymi energię elektryczną.

W sytuacji, kiedy wykonana instalacja ma mniejsze rozmiary, często zdarza się, że elektrownia wiatrowa wykonana jest z myślą o współdziałaniu z fotoogniwami. Natomiast nic nie stoi na przeszkodzie, aby elektrownia wiatrowa była samodzielnym i niezależnym źródłem energii elektrycznej. Jest to również jedno z najefektywniejszych rozwiązań dzięki niewielkiej przestrzeni jaką zajmują.

Turbiny wiatrowe można podzielić na trzy podstawowe grupy ze względu na ich właściwości techniczne: małe, podstawowe i zaawansowane.

Małe elektrownie mają średnicę wirników do 2m, ważą do 20kg i mają moc do 1000W.

Podstawowe elektrownie ważą do 100kg, ich moc mieści się w przedziale od 500W do 3000W, a ponadto ustawiane są do kierunku wiatru mechanicznie za pomocą ogona.

Zaawansowane elektrownie ważą ponad 300kg, ich moc rozpoczyna się od 3000W oraz posiadają zaawansowane sterowanie elektronicznie.

Standardowy zestaw składa się z następujących elementów: kontrolera ładowania, wirnika z łopatkami oraz trójfazowego generatora elektrycznego z magnesami neodymowymi.

W skład opcjonalnego wyposażenia wchodzą takie elementy jak:
  • akumulatory z przetwornicą jednofazową lub trójfazową,
  • sterownik grzałek z grzałkami do C.O. lub wody bieżącej,
  • przetwornicę on-grid do sprzedaży prądu do sieci energetycznej.

Na chwilę obecną najczęściej stosowanym rozwiązaniem w przypadku wiatraków przydomowych jest ich autonomiczne funkcjonowanie, czyli nie posiadają one podłączenia do sieci energetycznej.

Aby korzystać z przydomowych elektrowni wiatrowych, które mają moc do 20000W nie wymagana jest koncesja, o ile prąd wytwarzany jest na własne potrzeby. Ponadto kiedy nie są podłączone do publicznej sieci energetycznej, nie istnieje konieczność ich zgłaszania do zakładu energetycznego.

Energia odnawialna wykorzystywana dzięki elektrowni słonecznej czy wiatrowej serii Ventus pozwala na oszczędności i uniezależnienie się (do pewnego stopnia) od publicznej sieci energetycznej. Obecna wydajność elektrowni sprawia, że rozwiązanie to może być traktowane jako dodatkowe źródło energii a ich wykorzystanie przynosi najlepsze rezultaty w domach o niskim zużyciu prądu będących bardzo dobrze ocieplonymi. Energia odnawialna wykorzystywana jest w nowych, a nawet starszych budynkach w coraz większym stopniu. Coraz częściej można również spotkać kolektor słoneczny czy elektrownię wiatrową przy gospodarstwie domowym. Ich popularność może w krótkim czasie jeszcze wzrosnąć w związku z wprowadzaniem dyrektywy Unii Europejskiej nr 2002/91/WE, zgodnie z którą wszystkie nowe projekty budynków oraz projekty znacząco je modyfikujące, będą musiały uwzględnić możliwości wykorzystania odnawialnych źródeł energii.

W naszej ofercie dostępne są obecnie dwa rodzaje elektrowni słonecznych i wiatrowych:
  • elektrownie wiatrowe do grzania wody;
  • elektrownie wiatrowe do urządzeń elektrycznych.
Energia odnawialna już dziś może przynieść oszczędności w Państwa domach.
Strona:

Szybki kontakt

TYTAN SERWIS
ul. Letnia 29a
95-100 Zgierz
tel. 605 56 56 85
email: biuro@tytanco.eu

TYTAN SERWIS, biuro
ul.Nowomiejska 5
91-414 Łódź
tel./fax 42 632 01 83

Główna nagroda

GŁÓWNA NAGRODA MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO

Licznik odwiedzin

Darmowy licznik odwiedzin
licznik odwiedzin

Linki