certyfikaty, nagrody

Firma TYTAN SERWIS na ręce Pana Mariusza Murdzka otrzymała wręczoną przez Dyrektora Jacka Skwierczyńskiego prestiżową, przyznawaną po raz pierwszy...

arykuły

Mariusz Murdzek - Przydomowe elektrownie wiatrowe mogą służyć jako dodatkowe źródło energii elektrycznej, ale również jako...

ustawa oze

Ustawa o Odnawialnych Źródłach Energii wciąż czeka na zainteresowanie rządu RP. Co się dzieje z Ustawą o OZE? Czy unikniemy kar dla Polski?

informacje

Eksploatacja turbiny jest praktycznie darmowa, po jej zainstalowaniu, wedle szacunków producentów, możemy z niej korzystać nawet 25 lat...

HESTOR DELUXE


Hestor Deluxe to topowe urządzenie z serii rekuperatorów. 

Cichą i energooszczędną pracę zapewniają wentylatory spełniające normy Ecodesign z możliwością płynnej regulacji obrotów. Centrale mogą pracować w pozycji pionowej lub poziomej, co pozwoliło na stworzenie wersji podwieszanej, leżącej lub stojącej. Jest to propozycja dla klienta poszukującego energooszczędnego rekuperatora, charakteryzującego się wyjątkowo cichą pracą, bogatym wyposażeniem, łatwością obsługi i zwartą kompaktową obudową.

Pracą centrali steruje zintegrowany system automatyki obsługiwany zdalnym panelem LCD lub dowolnym smartfonem, komputerem lub tabletem z wykorzystaniem modułu WebSerwer poprzez Internet.

Centrale DELUXE na zamówienie doposażony może być my w nagrzewnice lub chłodnice. Standardowo DELUXE przeznaczony jest do montażu wewnętrznego - wersja zewnętrzna dostępna jest na specjalne zamówienie.
RESTOR P


Centrale wentylacyjne z odzyskiem ciepła RESTOR P to propozycja kompaktowej jednostki pozwalającej na wszechstronną obróbkę powietrza. Obudowa zaprojektowana została z profili aluminiowych wypełnionych panelami mocowanymi w systemie EasyFix, pozwalającym na łatwy demontaż podczas konserwacji oraz swobodną konfigurację króćców powietrza podczas montażu.

Panele ścienne wykonane są z blachy stalowej zabezpieczonej galwanicznie, dodatkowo malowanej elektrostatycznie w kolorze RAL7035 dla zapewnienia estetycznego wyglądu,najwyższej trwałości, odporności fizykochemicznej i łatwości utrzymania w czystości. Ścianki dostępne są w kilku wersjach izolacji akustyczno-termicznej: panel typu "sandwich" wypełniony pianką XPS grubości 25mm (standard) lub 50mm (opcja).

Kompaktowa obudowa zaprojektowana została pod kątem maksymalnie cichej pracy i łatwości obsługi. Bardzo wysoki odzysk ciepła i chłodu to zasługa płytowego wymiennika ciepła oraz wbudowanego w centralę kompletnego układu pompy ciepła typu powietrze-powietrze. Pompa ciepła pracuje w trybie odwracalnym co pozwala na pracę w trybie CHŁODZENIE lub GRZANIE.

Cichą i energooszczędną pracę zapewniają wentylatory spełniające normy Ecodesign z możliwością płynnej regulacji obrotów - technologia elektronicznej komutacji EC.  

Centrale przystosowane są do pracy w pozycji poziomej co pozwoliło na stworzenie wersji podwieszanej lub leżącej do wyboru.

Jest to propozycja dla klienta poszukującego energooszczędnego rekuperatora, charakteryzującego się wyjątkowo cichą pracą, bogatym wyposażeniem, łatwością obsługi i zwartą kompaktową obudową. Pracą centrali steruje zintegrowany system automatyki obsługiwany zdalnym panelem LCD lub dowolnym smartfonem, komputerem lub tabletem z wykorzystaniem modułu WebSerwer poprzez Internet.HESTOR CBP


Centrale z odzyskiem ciepła HESTOR CBP przygotowane są do pracy w instalacjach wymagających dużych ciśnień dyspozycyjnych. Jednostki zbudowane są z profili aluminiowych, paneli izolowanych termicznie  i akustycznie wełną grubości 25 mm lub 50 mm. Centrale wyposażone są w aluminiowy, płytowy wymiennik ciepła. Na liście dodatkowego wyposażenia są m.in. wbudowane nagrzewnice i chłodnice wodne, kompletna automatyka, przepustnice odcinające, by-pass i wiele innych. Centrale występują w wersji stojącej. Standardowa wersja jest w wykonaniu wewnętrznym, opcjonalnie można zamówić wersję zewnętrzną, z dodatkową izolacją i panelem dachowym.

 

Charakterystyka HESTOR CBP :

  -odzysk ciepła do 56%

  -zwarta obudowa 

  -wysokie ciśnienie dyspozycyjne   

  -izolacja termiczna 25mm lub 50mm

  -konstrukcja szkieletowa    

  -ręczne lub automatyczne sterowanie z możliwością programownaia

  -regulacja temperatury nawiewanego powietrza

  -kilka prędkości wentylatorów

  -wersja wewnętrzna lub zewnętrzna

  -duży wybór akcesoriów

  -wbudowane  nagrzewnice i chłodnice na zamówienie
HESTOR AHU

HESTOR AHU - Centrale wentylacyjne sekcyjne posiadające budowę modułową i przeznaczone zarówno do instalacji na zewnątrz jak i wewnątrz. Zaprojektowane do pracy w ogólnie pojętych systemach wentylacyjnych i klimatyzacyjnych. Uniwersalne w zastosowaniu dla budynków: biurowych, magazynów, hoteli i restauracji, basenów, budynków przemysłowych, itp. W zależności od wartości strumienia przepływu powietrza można wyróżnić urządzenia od 6000 m3/h do 45000 m3/h

 

Konstrukcja
Rama obudowy wykonana jest ze specjalnych profili aluminiowych, połączonych aluminiowymi narożnikami. Ściany stanowią izolowane akustycznie i termicznie panele. W takiej strukturze (UU sekcja uniwersalna) umieszczone są wszystkie niezbędna dla obróbki powietrza elementy centrali.
Panele obudowy
Panele wykonane są ze stali galwanizowanej pokrytej po stronie zewnętrznej proszkowo kolorem (RAL7035). Wewnątrz panelu znajduje się izolacja akustyczna i termiczna.

Możliwe jest wykonanie panelu w dwóch wersjach: 
• Standardowa grubość 25mm dla rozmiarów od AHU 06 do AHU 20
• Standardowa grubość 50mm dla rozmiarów od AHU 24 do AHU 45H
• Na żądanie wykonanie do montażu na zewnątrz, izolacja o grubości 50mm (AHU06 – AHU20) Izolację wewnątrz panelu stanowi polistyren ekstradowany typu XPS o gęstości 32 kg/m3, ze współczynnikiem przewodności cieplnej λ= 0,039 W/mK i klasie palności M1.


Na żądanie izolacja panelu może być wykonana z wełny mineralnej o gęstości 60-100 kg/m3, o współczynniku przewodności cieplnej λ= 0,037 W/mK i klasie palności M0.
Panele są mocowane przy pomocy wkrętów samogwintujących lub śrub metrycznych. Panele, które powinny mieć możliwość otwierania w celu inspekcji lub konserwacji wykonane są w formie drzwi wyposażonych w odpowiednie zawiasy oraz zamkniecie. Osłony rewizyjne na żądanie mogą być mogą być montowane do konstrukcji ramy za pomocą rozszerzeń. Oględzin można dokonać poprzez właz znajdujący się w panelu. Szczelność konstrukcji jest zapewniona przez gumowe, komorowe uszczelki samoprzylepne.

 HESTOR ROT


Grupa central z odzyskiem ciepła HESTOR ROT powstała w wyniku analizy potrzeb naszych klientów korzystających dotychczas z grupy RESTOR. Do budowy jednostek użyto najlepszych materiałów, a optymalizacja produkcji zaowocowała utrzymaniem bardzo atrakcyjnej ceny. Centrale wyposażone są w aluminiowy wymiennik obrotowy. Na liście dodatkowego wyposażenia są m.in. wbudowane nagrzewnice i chłodnice wodne, kompletna automatyka, przepustnice odcinające. Centrale występują w wersji stojącej. Standardowa wersja jest w wykonaniu wewnętrznym, opcjonalnie można zamówić wersję zewnętrzną z dodatkową izolacją i panelem dachowym. 

 

Charakterystyka HESTOR ROT:
odzysk ciepła do 83%
odporny na szronienie wymiennik obrotowy
niskie zużycie energii
cicha praca
konstrukcja szkieletowa
ręczne lub automatyczne sterowanie z możliwością programowania
regulacja temperatury nawiewanego powietrza
kilka prędkości wentylatorów
wersja wewnętrzna lub zewnętrzna
duży wybór akcesoriów
wbudowane  nagrzewnice i chłodnice na zamówienie


 

Szczegółowy opis parametrów i wyposażenia znajduje się w karcie katalogowej.


HESTOR TOP


Grupa central z odzyskiem ciepła HESTOR TOP charakteryzuje się umiejscowieniem króćców przyłączeniowych w górnej części obudowy.  Centrale wyposażone są w dwa krzyżowe wymienniki osiągając przy tym 72% odzysku ciepła. Urządzenia opcjonalnie można zamówić z wbudowanym by-pass'em, nagrzewnicą i chłodnicą wodną. Centrale pracują w wersji stojącej. Szeroki wybór systemów sterowania pozwala dostosować układ do potrzeb projektu. Do dyspozycji mamy analogowe regulatory obrotów oraz zaawansowane sterowniki z programatorem, współpracujące z systemami sterowania centralnego budynkiem.

 

Charakterystyka HESTOR TOP :

  odzysk ciepła do 73%

  niskie zużycie energii  

  cicha praca 

  konstrukcja szkieletowa  

  przyłącza kanałów w górnej pokrywie

  wygodne dojście serwisowe

  kilka prędkości wentylatorów
  wersja stojąca 

  duży wybór akcesoriów

 

 

Szczegółowy opis parametrów i wyposażenia znajduje się w karcie katalogowej.

 


HESTOR CBM


Grupa central z odzyskiem ciepła HESTOR CBM powstała w wyniku analizy potrzeb naszych klientów korzystających dotychczas z grupy RESTOR. Do budowy jednostek użyto najlepszych materiałów, a optymalizacja produkcji zaowocowała utrzymaniem bardzo atrakcyjnej ceny. Centrale wyposażone są w aluminiowy wymiennik krzyżowy. Na liście dodatkowego wyposażenia są m.in. wbudowane nagrzewnice i chłodnice wodne, kompletna automatyka, przepustnice odcinające. Centrale występują w wersji stojącej i podwieszanej. Standardowa wersja jest w wykonaniu wewnętrznym, opcjonalnie można zamówić wersję zewnętrzną z dodatkową izolacją i panelem dachowym.

 

Charakterystyka HESTOR CBM:
odzysk ciepła do 58%
zwarta obudowa
niskie zużycie energii
cicha praca
konstrukcja szkieletowa
ręczne lub automatyczne sterowanie z możliwością programownaia
regulacja temperatury nawiewanego powietrza
kilka prędkości wentylatorów
wersja wewnętrzna lub zewnętrzna
duży wybór akcesoriów
wbudowane nagrzewnice i chłodnice na zamówienie


 

Szczegółowy opis parametrów i wyposażenia znajduje się w karcie katalogowej.
HESTOR PLUS


Grupa central z odzyskiem ciepła HESTOR PLUS występuje w wersji pionowej i poziomej. W układzie pracują dwa krzyżowe wymienniki o efektywności odzysku ciepła 72%. Wyposażenie dodatkowe to m.in. wbudowany by-pass, nagrzewnica i chłodnica wodna, przepustnice odcinające. Szeroki wybór systemów sterowania pozwala dostosować układ do potrzeb projektu.    


Charakterystyka HESTOR PLUS :

  odzysk ciepła do 73%
  niskie zużycie energii  
  dwa wymienniki ciepła  
  konstrukcja szkieletowa  
  filtry klasy G4
  wygodne dojście serwisowe
  kilka prędkości wentylatorów
  wersja PIONOWA lub POZIOMA
  duży wybór akcesoriów

 

Szczegółowy opis parametrów i wyposażenia znajduje się w karcie katalogowe.  Możliwość pobrania poniżej.HESTOR VB


Seria central nawiewnych HESTOR VB dostępna jest w wersji stojącej lub podwieszanej . Obudowę stanowi rama wykonana z profilu aluminiowego 25 lub 50mm. Panel ścienny można zamówić w trzech wariantach grugości izolacji : 10,25 i 50 mm dla wersji zewnętrznej. Panele na zewnątrz standardowo malowane są w technologii elektrostatycznej w kolorze RAL 7035. Malowanie elektrostatycznie gwarantuje  estetykę na najwyższym poziomie, odporność na korozję, uszkodzenia i łatwość w utrzymaniu czystości. Całość zbudowana jest w oparciu o wentylatory promieniowe z napędem bezpośrednim , wyposażona w nagrzewnicę wodną w standardzie .Standardowo zamontowane filtry są kasetonowe klasy G4 . Na zamówienie produkowane są wersje z : nagrzewnicą elektryczne, chłodnicą wodne/glikolowe; przepustnicą odcinające ; filtrem F5/F9. Bazowa wersja jest w wykonaniu wewnętrznym. Opcjonalnie można zamówić wersję zewnętrzną z dodatkową izolacją i panelem dachowym. Zakres wydajności mieści się w przedziale  300–6500 m3/h.

Wbudowany precyzyjny i multifunkcyjny system automatyki  odpowiada za prawidłową pracę układu.  

 

Charakterystyka HESTOR VB :

ciche wentylatory promieniowe z napędem bezpośrednim
filtracja G4 lub F5  
wersja podwieszana lub stojąca     
izolacja termiczna 10,25 lub 50 mm
konstrukcja szkieletowa      
ręczne lub automatyczne sterowanie z możliwością programowania
wersja wewnętrzna lub zewnętrzna
duży wybór akcesoriów
wbudowane nagrzewnice i chłodnice na zamówienie


HESTOR MEDICUS


Czyste powietrze to zdrowie! Czyste powietrze to życie!

Jakość powietrza ma ogromne znaczenie dla naszego zdrowia. Czystość powietrza i właściwy mikroklimat odgrywają kluczową rolę w pielęgnacji i procesie leczenia pacjentów placówek medycznych oraz w ochronie zdrowia opiekującego się nimi personelu medycznego. Skutecznym rozwiązaniem hamującym rozwój i rozprzestrzenianie się mikroorganizmów w zamkniętych przestrzeniach jest stosowanie systemów wentylacyjnych, które jednocześnie zapewniają kontrolę temperatury, wilgotności oraz czystości znajdującego się w nich powietrza. Systemy te są w pełni zautomatyzowane i wyposażone w moduł zdalnego sterowania.


HESTOR
 jest liderem w projektowaniu nowoczesnych systemów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych. Urządzenia serii MEDICUS spełniają normy VDI 6022, VDI 3803 i DIN EN 1946-4, gwarantujące zachowanie standardów pozwalających na utrzymanie najwyższej jakości znajdującego się w pomieszczeniu powietrza.
HESTOR MEDICUS to efekt współpracy nowoczesnej linii produkcyjnej, specjalistycznego laboratorium HVAC, pionu badań i rozwoju, a także wyszkoloną kadrą, wyspecjalizowaną w dziedzinie projektowania, produkcji oraz instalacji systemów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych.

 

Centrale klimatyzacyjne HESTOR MEDICUS  zostały zaprojektowane w celu utrzymania czystego, bezpiecznego środowiska. Są one instalowane wszędzie tam, gdzie niezbędne jest utrzymanie wysokiego poziomu higieny i stałej dezynfekcji, np. oddziały ratunkowe, oddziały intensywnej opieki medycznej, sale operacyjne, sanatoria . Znajdują również zastosowanie w pomieszczeniach , w których gromadzone są dane na nośnikach optycznych, w miejscach produkowana żywności, przechowywania elementów elektronicznych, leków oraz innych medykamentów.

 

 


 

Szybki kontakt

TYTAN SERWIS
ul. Letnia 29a
95-100 Zgierz
tel. 605 56 56 85
email: biuro@tytanco.eu

TYTAN SERWIS, biuro
ul.Nowomiejska 5
91-414 Łódź
tel./fax 42 632 01 83

Główna nagroda

GŁÓWNA NAGRODA MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO

Licznik odwiedzin

Darmowy licznik odwiedzin
licznik odwiedzin

Linki